Turniej piłkarski

VIII Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych im. ks. prof. Edwarda Nawrota

27 września br. na boisku Szkoły Podstawowej nr 28 zebrały się reprezentacje Szkół Podstawowych aby wziąć udział w VIII Turniej Piłkarski im. ks. prof. E. Nawrota. Rozgrywki zainaugurowała wspólna modlitwa pod przewodnictwem Wikariusza Parafii Kierskiej, ks. Marcina Jałoszyńskiego. Sędziom głównym turnieju był pan Dariusz Kukułka. Gospodarzy zawodów, Szkołę Podstawową nr 28 w Poznaniu reprezentowały dwa zespoły: Arka I i Arka II.

Mecze eliminacyjne rozegrane zostały w dwóch grupach po cztery drużyny w systemie „każdy z każdym”. Po zaciętej walce na placu boju pozostały cztery drużyny. W meczu o III miejsce zmierzyły się zespoły Szkół Podstawowych z Ostroroga i Dąbrowy. Do walki o puchar turnieju oraz złote medale przystąpili zwycięzcy grup: reprezentacja Szkoły Podstawowej z Przeźmierowa i Suchego Lasu.

Mecze finałowe mimo zmęczenia zawodników stały na bardzo wysokim poziomie i wywołały sporo emocji wśród widzów. Wyrównany pojedynek o III m-ce zakończył się zwycięstwem drużyny z Ostroroga. Zwycięski gol padł w dogrywce. W finale drużyna Szkoły Podstawowej z Suchego Lasu w bardzo dobrym stylu pokonała zespół z Przeźmierowa. Królem strzelców turnieju została Kamila Wielińska, a tytuł najlepszego bramkarz przypadł Adrianowi Rybarczykowi, oboje reprezentanci drużyny ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Nagrodę „Fair Play” otrzymał zawodnik Arki, Tymek Korzeniowski (Szkoła Podstawowa nr 28 w Poznaniu).

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe sponsorowane przez Stowarzyszenie im. ks. prof. Edwarda Nawrota. Uczestnikom turnieju i ich opiekunom Kiekrz Market Lewiatan zapewnił ciepłe posiłki i napoje. Na uwagę zasługuje wspaniała atmosfera spotkania. W ten sposób, jak co roku uczciliśmy pamięć wielkiego naukowca i opiekuna młodzieży, byłego Proboszcza Parafii Kierskiej, ks. prof. Edwarda Nawrota. Już dziś zapraszamy na kolejny turniej piłki nożnej zaplanowany na ostatnią sobotę roku szkolnego 2014/2015.

Prezes Stowarzyszenia im. ks. prof. E. Nawrota
Radosław Stempin